מצב האומה

צביעות, שקר, כזב, הסתמכות על דמנציה ציבורית וזלזול בוטה באינטליגנציה שלנו. אלה הסממנים העיקריים של מערכת הבחירות הבאה עלינו לרעה. כל זב ומצורע מנסה למכור את עצמו כגדול הדור ומושיעו, ובחברה צרכנית לא מתוחכמת כשלנו תמיד יש קונים; כמאמר הפתגם העממי: "פראיירים לא מתים אלא רק מתחלפים".

מצד אחד יש לנו את הימין הקיצוני. נתניהו, ראש הממשלה הגרוע ביותר בתולדות המדינה, שכבר הצליח להרוס כל חלקה טובה ולהביא אותנו אל עברי פי פחת, מצרף אל גמדי מפלגתו את הטרולים של ליברמן, על מנת ליצור מפלצת ימנית, גזענית ופשיסטית, שתמשוך סופית את השטיח מתחת לכרעי התרנגולת של 'הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון' ותמסד את האתנוקרטיה התיאוקרטית היהודית, משטר אפרטהייד מדכא, כסנופובי, אליטיסטי, אנטי-דמוקרטי ואנטי-חברתי בעליל.

בנוסף, יש לנו את הפיקציה של המרכז, האקרובטים השומרים על שיווי משקל מדהים ביושבם על הגדר, רגל פה ורגל שם, ועושים מאמצים על-אנושיים לא להביע עמדה נחרצת בכל נושא שהוא שאיננו ממילא בקונצנזוס, ומשליכים את יהבם על הרוח, שמשתנשוב, תפיל אותם אל הצד הנכון של הגדר בו הדשא ירוק יותר. מסע הדילוגים האחרון של חברי כנסת בין המפלגות, מצביע בבירור על תופעה זו. ליתר ביטחון, ועל פי נטיות מולדות, רגלם הימנית של הלוליינים נשענת על הקרקע כדי למנוע כאב, ואולי גם נזק מיותר, מישיבה לוחצת על פס צר וקשה העובר בין רגליהם. "המקומות החשוכים ביותר בגיהינום", אומר דנטה אליגיארי, "שמורים לאלה שאינם נוקטים עמדה ברורה, בעיתות של משברים ערכיים".

מצד שני יש לנו את השמאל הרך והרכרוכי, המדבר הרבה ועושה מעט. שמאל שעטנז, מהפכני וקונפורמיסטי, יהודי-ציוני ודמוקרטי, 'אינטלקטואלי' שאינו ידע לקרוא את מפת המציאות, 'חברתי' כל עוד לא מנפנפים לנגד עיניו בסמרטוט האדום של "איראן – שואה – טרור". שמאל מבוזר, מפורד ואימפוטנטי עד כי אינו מסוגל להוות משקל נגד משמעותי לדורסנות הימין, ומשמיע קולות של שטיח עוד בטרם התחיל הקרב. "כאשר אנשים רעים חוברים יחד", טוען אדמונד בורק, "הטובים חייבים להתאחד; שאם לא כן הם יפלו אחד אחד, קורבן לא ירוחם במאבק בזוי".

בקונסטלציה כזו, כאשר רוב הציבור שטוף מוח בלאומנות דתית, בגזענות, בפחד מתמיד מפני כל הזר והשונה, וכל עוד הוא שבוי במקסם השווא של הניאו-ליברליזם מבית נתניהו, הסיכוי לשנות משהו שואף לאפס ומה שהיה הוא כנראה גם מה שיהיה, אלא קרוב לוודאי שגרוע יותר.

בכל זאת, ולמרות הכל, נאמר:

 

קוּם הִתְנַעֵרָה עַם חֵלֵכָה
עַם עֲבָדִים וּמְזֵי רָעָב
אֵש נְקָמוֹת הַלַּב לִחֵכַה
לִקְרַאת אוֹיַב הִכּוֹן לַקְרָב.
עוֹלָם יָשָן עָדֵי הַיְּסוֹד נַחְרִיבָה
מִגָּב כָּפוּף נִפְרוֹק הָעוֹל
אֶת עוֹלָמֵנוּ אָז נָקִּימָה
לֹא כְלוּם מִתְמוֹל,
מָחָר הַכֹּל.
ונזכור כי "מעולם לא התבצע שינוי חברתי ללא מהפכה… ומהפכה איננה אלא מחשבה המבוצעת הלכה למעשה." [אמה גולדמן]
 

 

מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s