שווין בנטל עאלכּ

"שוויון בנטל" הוא צרוף מילים מתחסד, ציני ונוטף צביעות.  השימוש במילה "שוויון" מרוקן אותו מכל תוכן מוסרי ומעשי. רק שוויון אמיתי בזכויות יכול להפוך את השוויון בנטל ללגיטימי, ושוויון כזה אצלנו איננו בנמצא ורק מעטים מוצאים שיש לו בכלל חשיבות.
"הפראיירים" הם אמנם פראיירים, אך רק משום שהפוליטיקאים מצליחים לגייסם לתועלתם האישית כדי להסיט את תשומת הלב מהבעייה האמיתית, הבוערת, החברתית, לה אינם מעוניינים למצוא פתרון, למחוזות של שוביניזם, מיליטריזם ושנאת האחר. בראשית שנות החמישים שאל ח"כ תופיק טובי: "מדוע מוציאה הממשלה מכלל השרות הצבאי את האזרחים הערבים בגיל הגיוס, אף כי רבים מהם גילו נכונות למלא את חובותיהם כאזרחים התובעים ליהנות מכל הזכויות?" והתשובה כמובן ברורה – לממשלות ישראל לדורותיהן מעולם לא היתה כוונה לתת לכל אזרח באשר הוא, כמתחייב מהאמור במגילת העצמאות, את כל הזכויות, ואפלייה גזענית זו חילחלה במשך השנים אל שכבות רחבות בציבור הדורשות היום שוויון בנטל. המחאה החברתית, שהיתה בתחילתה ובחלקה אותנטית, תועלה על ידי הספינולוגים באמצעות הפרה הבטחונית הקדושה למחאת הפראיירים – לקונצנזוס שמעצם הגדרתו אינו יכול להיות מחאה!
עשרות אלפים הפגינו בעד גיוס חרדים וערבים ורק כאלף מפגינים במחאה החברתית. מה קרה "חברתיים" שלי? דרישותיכם הצודקות כבר התמלאו? מחירי הקוטג' ופסק זמן ירדו? או שמא אצה לכם השעה להתענג על אברך בצבא אלוהים מפקד על אוגדת שריון ועל טייס קרב מג'לג'וליה? לא ולא! אתם בסך הכל ממלאים אחר הדיבר הישראלי האחד-עשר: "אל תהיה פראייר!", שפרושו בתרגום אונקלוס: "אם אני אוכל חרא, שכולם יאכלו מנה כפולה!".
וראו גם ראו מי ה"פראיירים" שהצטרפו להפגנה המתוקשרת שלכם: מופז (הישר באדם), לפיד, לבני, חלוץ, דיסקין, אשכנזי ואפילו שמולי – כולם פראיירים מדופלמים ומנהיגים חברתיים לעילא ולעילא. ומי הצטרף להפגנת המחאה החברתית? – נכון! ה"רקון" הצבאי…  
היות ואני אדם חשדן, עלתה במוחי הקודח גם האפשרות של תיאוריית קונספירציה. מחאת הצדק החברתי התחילה בתחתיתו של גביע הקוטג' ומוסמסה לשלולית דלוחה ע"י ועדת טרכטנברג והפרה הקדושה האולטימטיבית "תקציב הבטחון". משם מופנה האצבע המאשימה לחרדים, ערבים וסודאנים. מתמנה ועדת פלסנר, שוב כדי להסיט את המוקד מהנושא החברתי לקונצנזוס הלאומי, כמה זיגזגים, כן ועדה, לא ועדה, והופ! הלכה לה המחאה. ותחשבו על זה…
ומהיכן נובעת כל הפארסה הזאת שסופה ידוע מראש? ובכן, אסב את תשומת לבכם לציטוט מאת קארל שורץ (http://bit.ly/mUPYOa): "משוויון הזכויות נובעת זהות האינטרסים הנעלים ביותר שלנו; אינך יכול לערער על זכויות שכנך מבלי לשלוח מהלומה מסוכנת לאלה שלך". — ותחשבו גם על זה.


מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s