מחאה

ישראלים, חברים, בני-ארצי, הטו לי אוזן. אני בא להלל את המחאה, לא לקבור אותה! ברצוני רק לברר להיכן פניה מועדות, אם בכלל, על מה היא מבוססת ומה עומד מאחוריה וכלל לא בא לידי ביטוי.
המחאה, על פניה, מוצדקת. הגיע הזמן לשים קץ להסתלבטות של ביבי וחבר מרעיו על הנתינים – עלינו. אנחנו מחפשים צדק חברתי, מחפשים דמוקרטיה, אך לא את אותה דמוקרטיה שאת גסיסתה מאפיין רוברט הצ'ינס כ-"לא סביר שמות הדמוקרטיה יגיע כרצח מהמארב. זה יהיה תהליך הכחדה איטי הנובע משאננות, אדישות, ותת-תזונה". גם לא את זו של ג'ורג' ברנרד שו המגדיר אותה כ-"המרת הבחירות על-ידי הרוב חסר היכולת במינוי המיעוט המושחת", ובוודאי שאיננו רוצים דמוקרטיה אליבא דאוסקר ווילד שהיא "לחבוט בעם במקל חובלים, על-ידי העם ולמען העם".
מה אנו רוצים אם כן? – אהה! דמוקרטיה משלנו, דמוקרטיה יהודית, דמוקרטיה כשרה למהדרין. ואיזו צורה יש לדמוקרטיה הזאת? ובכן, ארבעים וחמש שנים של כיבוש "נאור" – סגר, מצור, גזל אדמות, הריסת בתים, "סיכולים ממוקדים", התעללות, השפלה מתמדת ושלילת כל הזכויות. לא רק האזרחיות אלא זכויות אנוש בסיסיות. אנחנו, "עם הסגולה" המוכה והנרדף, הפכנו למכים ורודפים. נכון, למטבע שני צדדים, אך כדי לדעת מה בצידו השני ראוי גם להפוך אותו ולהתבונן בו.
ובינתיים, אצלנו בבית, לאחר ששתן הכוחניות עלה לנו לראש, השחיתות והאלימות משתוללות ללא רסן, וחוסר האמפאתיה לזולת הפך למטבע העובר לסוחר. כסנופוביה, הומופוביה, הדרת נשים, הדרת אתיופים, זקנים, נכים, גרוש פליטים מחפשי מחסה, זלזול בוטה בחלשים וחסרי הישע ורדיפת כל הזר והשונה, הפכו למציאות היומיומית שלנו. כנופיות הזויות, דתיות ולאומניות, גזעניות ופאשיסטיות, השתלטו על אורחות חיינו ומובילות אותנו בחוטמינו, באמצעות נבחרי ציבור הזויים לא פחות, אל עברי פי פחת.
מחאה? ודאי וודאי! אך לא מחאה "פרווה" הנוגעת רק ליהודים הטובים בעיני עצמם. מחאה גורפת וסוחפת של כולם הבאה לעשות שינוי אמיתי, לנקות את הסחי, הזוהמה, הקהות והטמטום בהם אנו שקועים זה עשרות שנים. מחאה אמיתית, משותפת, הגואה מלמטה בשצף קצף, שוטפת ומנקה ומקרצפת את רפתות אוגיאס בהן אנו מתבוססים. הרקולס הצליח, האם לא נוכל כולנו ביחד להשתוות להרקולס אחד?


מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s