צדק חברתי

בפברואר השנה כתבתי ב"מחאת הבייגל'ה" על מחאה זחוחה של גיטרות בכיכר, של קמפינגים ושל לייקים בפייסבוק. התרעתי על כך שהמחאה היא מחאתם של אלה, האוטמים את אוזניהם לזעקתו של הילד וטוענים כי בגדי המלך העירום אינם אופנתיים, ויש לו אפילו קרע במכנסיו. ובכן, בימים אלה מתחיל המרצע לבצבץ מתוך השק. קלגסיו של המלך, שהוכתר רשמית על גבי שער השבועון TIME, מפליאים את מכותיהם בשארית האיסטניסים האופנתיים. מדינת משטרה, צינית, גזענית ומפלה, כבר אמרנו?
הגיע הזמן להבין, גבירותי ורבותי, הדרישה לצדק חברתי היא הונאה עצמית וזיון מוח אחד גדול. ממי אתם מבקשים צדק? מאלה היוצרים את חוסר הצדק ומשגשגים ממנו?! – על צדק לא מתחננים, על צדק לא נושאים ונותנים עם כנופיות ומשפחות פשע. צדק דורשים במפגיע, ואם זה לא עוזר עושים ולוקחים!
ומהו בכלל אותו צדק שאתם מנופפים בו בראש חוצות? צדק לנבחרים? ליחידי סגולה? ליהודים? ליהודים לבנים? ליהודים לבנים ימניים ועשירים?
ומהיכן נובע אותו חוסר צדק משווע? – פרופ' ישעיהו ליבוביץ' הגדיר זאת היטב לפני כמעט חמישה עשורים: "הכיבוש משחית", אמר. דיכויו של עם אחד את האחר משחית את מוסריותו של הכובש. הוא מתחיל להתייחס לזולת בזלזול ובאדנות, בבוז ובאלימות. עליונותו הכוחנית הופכת ליהירות שחצנית, שבאמצעות תועמלנים מיסטיים ונימוקים שואתיים כביכול, מגיעה לשיאה בדריסה גסה של החלש, הזר, השונה. אך אבדן המוסריות פועל כבומרנג – הקלגס כבר אינו מבחין בין כובש ונכבש; אלימותו הפוליטית, החברתית, הכלכלית, מופנית פנימה והוא עצמו הופך להיות לקורבנה. ואז הוא יוצא לרחוב (אם הוא מוצא את הפנאי לכך) בזעקות שבר ובדמעות תנין ודורש "צדק חברתי"! היכן הייתם, דורשי הצדק, כאשר העוולות המגונות ביותר נעשו ונעשות בשמכם?!
צדק חברתי הוא דבר מצויין והוא גם בוא יבוא, אם וכאשר ימוגרו הגזענות, האפרטהייד, השחיתות והאלימות שמקדמת האליטה השלטונית על-מנת לשמר את מעמדה המיוחס.
צדק חברתי רציתם? – העיפו את הביבים, הליברמנים, המופזים, הישיים ודומיהם קיבינימט, שאם לא כן הם רק ימשיכו לחרבן לכם במאוורר.

מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s