אשירה נא לידידי

המדינה חולה, חולה אנושה. המחלה היא מוסריות פגומה, המלווה במגלומניה ופרנויה לסירוגין, אדישות לסבלו של האחר, ופירצי אלימות בלתי נשלטים. יש המכנים אותה סוציופתיה. והסימפטומים מרובים:

 

  • הרשות המחוקקת מושכת את השטיח מתחת לרגלי הרשות השופטת ומאיינת את שאריות מראית העין של הדמוקרטיה. גם גרוניס, שמונה למעשה לנשיא הודות למניפולציות של נאמן ושו"ת, כבר מגדיר את הצעת חוק עוקף בג"ץ החדש כבכייה לדורות. והציבור אינו מתקומם.
  • מאחזים בלתי חוקיים (כאילו שיש חוקיים) צצים השכם והערב על אדמות פרטיות פלסתיניות, וחברי כנסת מתחרים ביניהם מי יגיע ראשון להפגין נוכחות ולתמוך במעשי העוול הנלוזים האלה. "הוי מגיעי בית בבית, שדה בשדה יקריבו עד אפס מקום, והושבתם לבדכם בקרב הארץ". והציבור מתעלם.
  • משרד החינוך פוסל ספר לימוד באזרחות לאחר שאושר. מנכלית משרד החינוך, שרק לפני זמן קצר אישרה את הספר, מתייצבת לפני ועדת החינוך של הכנסת – ועדה של פוליטיקאים חסרי כל מושג בחינוך, לא כל שכן חינוך לדמוקרטיה –  ומודיעה על גניזת הספר שהיא עצמה אישרה, מכל מיני טעמים בלתי רלוונטיים. והציבור דומם.
  • סמח"ט הבקעה יוצא למסע נקם ברוכבי אופניים תוך שהוא חובט בקת רובהו על ימין ועל שמאל – ממש ג'ון ווין הנלחם בכנופיית שודדים אשר תקפו את מרכבת הדואר שלו. הוא מצליח בכל זאת לשרוד את הקרב העקוב מדם, ומצפה לקבל את אות לב הארגמן על פציעתו בעת קרב. רק דבר אחד מטריד את האיש שזרועו תלוייה על צווארו וזרתו חבושה –  ברוב צניעותו וענוותו הוא מודע לכך שלא היה צריך לעשות זאת לעין המצלמה. מה זה, הוליווד??? –  והציבור רואה ושותק.
  • בצהרי היום, על חוף הים בתל אביב, התבצע מעשה מגונה להחריד. ולא רק באישה המבולבלת שכיכבה במרכז ההתרחשות המגעילה, אלא בכל איש ואישה שיש עדיין שרידי מצפון בליבם. והציבור עומד מנגד ומחריש, תרתי משמע.
  • וגם כדורגל יש לנו. עם פוגרומים בקניון, נגיחות בפנים ובעיטות לראש. ממש אור לגויים. והציבור לא שותק! יפוטר יו"ר ההתאחדות! תוקם מינהלת! – ויימצא פתרון לכל הרעה הזו אשר מצאה אותנו, ובאנו אל המנוחה ואל הנחלה.
כי הציבור לעולם אינו אשם. אין לו יד ורגל בכל זה. הוא לא שותף ומוסריותו אינה מוטלת בספק. הוא רק עומד מן הצד ואינו מתערב. לכשתסתיים ההמולה הוא יצטרף לצד המנצח. זהו ציבור אחד יחיד ומיוחד. תמיד נרדף על לא עוול בכפו ובכך יוכל לעולם לתרץ ולהצדיק את כניעתו לאותה מחלה ממארת: "השמן לב העם הזה ואזניו הכבד ועיניו השע, פן יראה בעיניו ובאזניו ישמע ולבבו יבין ושב ורפא לו"…


מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s