אם בארזים נפלה שלהבת…

בג"ץ קבע אתמול סופית: ישראל מדינת אפרטהייד. "ברוב של 6 שופטים מול 5, דחה בג"ץ את שורת העתירות שהוגשו נגד התיקון לחוק האזרחות והכניסה לישראל משנת 2003" (הארץ, 12/1/2012).
לא שהציפייה היתה גדולה מדי שכן, עד היום, רוב עוולות הכיבוש זכו לאישור בג"ץ ולכן ההפתעה אינה הפתעה, והאכזבה והתיסכול שייכים רק למשפחות הנפגעות ישירות מהחוק, ולאותו קומץ שכואב את ההתדרדרות המוסרית והערכית של ה"דמוקרטיה" (במרכאות כפולות ומכופלות) בישראל, הנכנעת השכם והערב לגל הגזענות השוטף את כל הרשויות ויחד איתן שכבות רבות באוכלוסיה.
העליון, כמו במקרים רבים בעבר, הרטיב את מכנסיו מפחד הימין הסהרורי והפיח רוח גבית בגזענות ובפשיזם. שוו לרגע בנפשכם כי בית המשפט העליון בארה"ב, למשל, היה מאשר חוק דומה, אשר היה פוסל מתן אזרחות לישראלית הנשואה כחוק לאזרח אמריקני. הרי זעקת הקוזק הנגזל על האנטישמיות של מערכת המשפט האמריקנית היתה נשמעת מקצה העולם ועד קצהו, ודווקא בקולם של הצבועים, אלה שתמכו בהתלהבות בחוק כאן וצוהלים כעת על דחיית העתירות.
אי מתן האפשרות לבן/בת זוג של אזרח ישראלי לקבלת אזרחות, המבוססת על לאומיותו ומקום מוצאו בעבר, אינה אלא הגושפנקא הרשמית והסופית לקריסת ה"כאילו" דמוקרטיה שלנו ולהפיכתה למדינת אפרטהייד, או במילותיו של שופט העליון אדמונד לוי: "החוק אינו הולם את ערכיה של ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית".
הוסיפו לכך את דבריה של שרת הקליטה לפעיל חברתי יוצא אתיופיה: "תגידו תודה על מה שקיבלתם!", ואולי תנחת עליכם סופסוף התובנה שאין אפשרות לדעת היכן ובמי שטפון עכור ומצחין זה יעצר.
נכון, גלוי וידוע הוא שזכויותיו החוקתיות של האזרח בישראל מעולם לא היו בראש מעייניו של השלטון, אך מי לידכם יתקע שאינכם הבאים בתור?


מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s