ושוב קוהלת

לפני ארבעים שנה נהגתי לומר: "לשם מה עלינו לקנות עיתון? – תנו לי ואכתוב לכם את עמוד החדשות לעוד עשר שנים מהיום". לדאבוני כי רב צדקתי לגבי עשר השנים הראשונות, ואחר-כך לגבי עשר השנים שבאו לאחריהן, וכך הלאה עד עצם היום הזה.

נביא זעם? – לא ולא! סתם אזרח מפוקח שאינו מוכן לעצום את עיניו ולסתום את חוטמו לעומת ההתלהמות הקנאית, החשוכה, הגזענית והפשיסטית, המעמיקה את אחיזת ציפורניה במדינה בעזרתו של הציבור הדומם, עוצם העינים ואוטם האוזניים, מפחד פן יאבד את זכויות היתר שלו כעם אדונים ולכל היותר מצקצק בלשונו מפעם לפעם ואז חוזר להסתופף בחומה של מדורת השבט. אותו ציבור עצמו, שהעלה בעונת המלפפונים של חודשי הקיץ מחזה טראגי-קומי של מחאה חברתית אינסטנט, שככל מחאה, הרואה רק את קצה חוטמה, גוועה עד מהרה ומתה מיתת נשיקה בבולעה את גלולת טרכטנברג.
ובינתיים, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, כפי שנוח לה לכנות את עצמה, הולכת מדחי אל דחי – חוקי אפרטהייד גזעניים עוברים בקריאה שנייה ושלישית, ביבי מזגזג, ליברמן נוער, המתנחלים משתוללים, בית המשפט העליון מרכין ראש, החרדים והחרד"לים אוספים את הקופונים, והנתינים – מסוג א' ועד סוג ז' – אוכלים חרא, איש איש בכמות המוקצבת לו בסולם הנתינות. עולם כמנהגו נוהג.
שימרו לעצמכם את כותרות העיתונים של היום, ובעוד עשר שנים (כמובן אם עדיין נהיה פה) הוציאו אותם מהבוידעם ותיווכחו לדעת שבמשך עשר שנים ביזבזתם לריק כשלושים אלף שקל. איך אמר קוהלת? – "אין חדש תחת השמש".


מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s