כיצד יצאתי מהארון

גרא בן-ענת היה המורה לתנ"ך ולספרות, אם אינני טועה. שליטתו בכיתה לא היתה מהמפורסמות, ובשלב מסויים החלטתי כי הגיע הזמן להתעלל בו במקצת ותוך כדי כך להעלות את קרני שלי, בעיני פרחחי הכיתה, שלמעשה לא היתה בשפל המדרגה כלל ועיקר.
ובכן, בכניסה לכיתה בצמוד לדלת הקרובה ללוח, היה ארון קיר ריק, שבעבר שימש לאיחסון כלי שירטוט. יום אחד, קצת לפני השמע הצלצול הקורא לתלמידים להיכנס לכיתות, הקדמתי מעט ונכנסתי לארון האמור. המורה נכנס לכיתה כשהוא מזרז את המאחרים למהר ולשבת, והתחיל בשיעור כשהוא קורא כמנהגו מהספר שהחזיק בידו. אני, בתוך הארון, השמעתי מפעם לפעם קולות של בעלי חיים כיד הדמיון הטובה עלי, והוא היה מפסיק מקריאתו, נוזף במי מהתלמידים שהעלה את חשדו וקורא את הכיתה לסדר. במסתרי הארון שמעתי גם את צחוקם של התלמידים, שידעו כמובן מה מקור הקולות. כך נמשך הדבר דקות ארוכות.
היה זה יום קיץ חם ומחניק. הארון לא היה גדול במיוחד, והזיעה נטפה ממני בכמויות. גם האוויר לא היה בנמצא בכמויות גדולות, ובכלל, כל עניין הקולות החל כבר להימאס עלי. אומנם תיכננתי להשאר בארון עד סוף השיעור, אך לאחר כעשרים דקות החלטתי שמספיק לי.
פתחתי את דלת הארון כדי סדק צר והצצתי החוצה. המורה עמד כשני מטרים ממני וגבו מופנה אלי. פתחתי את הדלת לרווחה ויצאתי מהארון. ברגע זה השתלטה עלי רוח השטות. במקום להתגנב בשקט למקומי, טפחתי על שכמו של המורה ואמרתי: "גרא, סגור בבקשה את הדלת – נושבת רוח פרצים". התחלתי לצעוד מעדנות למקומי. המורה, שהיה שקוע בקריאתו, הסתובב וסגר את דלת הארון. יכול להיות שאילולי פרץ הצחוק הכללי היה כל העניין עובר בשקט, אך לא כך היה. הוא הפסיק את קריאתו, סובב את ראשו לעבר הארון אותו סגר זה עתה, הביט לעבר הכיתה, הביט לעברי, ואז פתאום קלט. "מנוול!", צעק, "עוף מכאן מיד ודע לך שזה עוד לא סוף הסיפור!".
ואכן זה לא היה סוף הסיפור, שכן אני 'זכיתי' לעשרים נקודות ממפקד הקדטים, וסולקתי לשבוע הביתה.
כך יצאתי מהארון…
 

 

מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s