גמל גמלי

כשאני צועד לי בניחותא במדבר, רגב אחר רגב צהוב ויבש מתפורר לו מתחת לפרסותי השחוקות, והוגה בדברים שעל דא ועל הא – כמו כותרות הבוקר של העיתון – כמעט ואינני חש עוד במלמד הגמל הצועד לצידי. כרסי מלאה בקוצים וזרדים, ודבשתי מיטלטלת במלוא כובדה על גבי, שלא גבעול הקש האחרון ישברנו. אכן, גמל חושב אנוכי. גמל אינטליגנטי.

ולא על נווה המדבר הקרוב הזה אהרהר. כפי שכבר ציינתי, גמל אינטליגנטי אני, ומחשבותי זורמות בנושאים כמו מלחמה ושלום, פוסט ציונות, ועוד כהנה וכהנה נושאים שברומו של עולם. הרגבים מתפוררים להם בקול איוושה חרישית והופכים לחול צהבהב; החום עדיין נסבל בשעות מוקדמות אלה של הבוקר, ואני מנסה להגיע למסקנה בנושא המטריד אותי מאד לאחרונה: האם אני גמל ציוני או פוסט ציוני?

בואו ונאמר לרגע, לשם הוויכוח בלבד כמובן, שהייתי גמל חרדי. האם מישהו מכם יכול היה לתאר לעצמו גמל, בשטריימל וקפוטה, מתרוצץ לו במדבר בארבעים וחמש מעלות חום? – נשמע הזוי במקצת אפילו לגמל פיקח כמוני. ומה לגבי כיפה סרוגה וציציות? ובכן, ייתכן שהייתי לוקח זאת בחשבון אילולא הטרידה אותי האפשרות שהכיפה תעוף לי ברוח המדברית, והציציות יפריעו לי למלא את מצוות פרו ורבו שכל גמל חייב בה לפחות בכל עצירה מקרית בנווה המדבר …

מה נותר אם כן? — כנראה שבלית ברירה אני חייב להיות גמל פוסט ציוני, וככזה, מצבי ההתחלתי אינו גרוע כלל וכלל. שכן בזמני החופשי אני מלמד סוציולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון, וגם מצוי בידי הזמן הדרוש, בעת שוטטותי במדבר, על-מנת להכין את הסילבוס שלי לבדיקת הנשיא. איזה סמולן ואיזה בטיח? מסתבר שאני פוסט ציוני ימני קיצוני. פשוט הסמולנים האלה לא מאפשרים לי לשכתב את ההיסטוריה. יחד עם זאת, חייב אני לציין שהיות וזכות הבלוגריות היא זכות מבוססת, אינני יכול להתלונן על סתימת פייות מלבד הפייות שהייתי רוצה לסתום בעצמי, כמו פיו הגדול והשופע שטויות של ישראל הראל למשל, ואולי עוד כמה פיות חלשלושים בטיעוניהם המביכים.

בכל אופן, צמרות דקליו של נווה מדבר חרמני נראות כבר באופק, ואני, מה לי לגמל ולפוליטיקה?מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s