אלי (גרגמל) ישי

וישמן ישורון ויבעט. שמנת, עבית, כשית, ישורון יקירי, ותבא לך עובדים זרים מתאילנד ועד הפיליפינים, שבע ועשרים ומאה מדינה, לעשות בעבורך את עבודות השדה, הבניין והסיעוד, בחומר, בלבנים ובטיטולים. זכויות לא נתת להם, וגם את דרכוניהם החרמת ויחידות משטרה מיוחדות הקמת לשלח אחריהם. ואת אצבעותיך הענוגות לא זיהמת בעודך מעלעל בניחותא בדפי הגמרא, ויונק בהנאה מרובה מכל אותן קיצבאות נפלאות, אשר הוקצבו לך ולרעיך מעמלם של אחרים.
ויהי היום, ותאמרו, אתה ודומיך, איש אל רעהו: "הבה נבנה לנו מפלגה וראשה בכנסת, ונקציב הקצבות לעצמנו במקום אשר יקציבו לנו אוכלי הטרפות והנבלות את פרי עמלם וזיעת אפם בעצמם, ואולי נחסר".
ויהי כן.
וברבות הימים, והעובדים הזרים למדו את שפת המקום, וישלחו את ילדיהם לבתי הספר ללמוד את מקצועות הליבה, ואחר כך ללשכות הגיוס, על-מנת למלא את מקומותיכם אשר החסרתם בעודכם עסוקים בבטלנותכם ובטפילותכם הרגילה.
והיה לאחר ימים רבים, כאשר חברות כוח האדם ורוחה האציל של היהדות, רחמנא ליצלן, מאחוריכם, ותקום בישיבת הממשלה במלוא הדרת קומתך העטוייה חליפה משובחת, ותחלק את זקנקך ותאמר:
"הבה נתחכמה לו פן ירבה, והיה לאיום אסטרטגי על סלע קיומנו. הזרים באו לארץ, חלקם שלא כדין, ונולדו להם פה ילדים שלא כדין – צריך להסביר להם שנגמר הטיול!…"
ועתה, רבי אלי ישי שליטא, צא ולמד:
"וגר לא תונה ולא תלחצנו, כי גרים הייתם בארץ מצרים".
שמות כב' 20

מאת: wageslave

Old, sick, wise, and disillusioned.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s